Blog

Efektywne systemy wymiany powietrza

Nie da się ukryć, że ogrzewanie domów to niezwykle istotna kwestia. Gdy decydujemy się na wybudowanie domu to z reguły już na wczesnym etapie budowy decydujemy się na stworzenie systemu grzewczego. Wiele osób decyduje się na korzystanie z tradycyjnych rozwiązań i stawia na centralne ogrzewanie oparte o kotły grzewcze, w których spala się węgiel czy drewno opałowe. Warto jednak pomyśleć o ogrzewaniu bardziej ekologicznym. Świetnym przykładem może być korzystanie z nowoczesnych systemów rekuperacji, które wyróżnia niezwykła wydajność.

Czytaj dalej »Efektywne systemy wymiany powietrza

Budowanie wymarzonego domku na działce

Działki rekreacyjne ostatnimi czasy cieszą się niebywałym uznaniem. Coraz więcej osób mieszkających w kamienicach czy blokach z wielkiej płyty zastanawia się nad zainwestowaniem we własną działkę rekreacyjną, która będzie doskonałą odskocznią od zgiełku miejskiego oraz codziennych problemów w pracy. Na działkach rekreacyjnych często chcemy stworzyć domek, który będzie dla nas schronieniem na czas wykonywania prac na działce. W takowych domkach możemy także bezpiecznie przechowywać różne narzędzia ogrodowe. Niektórzy zastanawiają się także nad wybudowaniem domku, który będzie całoroczny i będzie mógł nam służyć o każdej porze roku. Do budowania domków letniskowych oraz całorocznych trzeba się jednak właściwie przykładać.

Czytaj dalej »Budowanie wymarzonego domku na działce

Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki budowlanej?

Wiele młodych osób poszukuje obecnie dla siebie miejsca do zamieszkania. Niekoniecznie najlepszą decyzją jest zakup mieszkania w mieście. Wielokrotnie usłyszeć można o chęci wybudowania własnego domu. Od czego trzeba zacząć realizację takowych planów? Otóż jedną z ważniejszych kwestii jest zakup działki budowlanej. Istnieje kilka bardzo ważnych aspektów, od których zależy pomyślny zakup. Wbrew pozorom działki mogą skrywać przed nami wiele niechlubnych tajemnic, które mogą wyjść na jaw dopiero po jakimś czasie. Jeśli jakaś działka nam się spodobała to nie należy kierować się naglącym czasem czy niską ceną. Najpierw sprawdźmy, czy na takiej działce da się wybudować dom, w którym spędzimy wiele lat naszego życia.

Czytaj dalej »Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki budowlanej?

Izolacja termiczna budynków murowanych i drewnianych

Nadchodząca jesień to czas gdy trzeba zacząć zastanawiać się nad ogrzewaniem naszych domów, niektórych budynków gospodarczych czy też najróżniejszych obiektów przemysłowych. Trzeba wiedzieć o tym, że dzięki najnowszym metodom można znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Kluczowe jest tylko to, aby wybrać odpowiednią technikę ocieplania domów. Dzięki niej można będzie sprawić, że większość ciepła zostanie zachowana wewnątrz obiektu. Efekt będzie taki, że mniej pieniędzy pochłonie samo ogrzewanie. Jakie więc metody warto brać pod uwagę? Poniżej można znaleźć nieco informacji na ten temat.

Czytaj dalej »Izolacja termiczna budynków murowanych i drewnianych

Legalne odprowadzanie ścieków bez sieci kanalizacyjnej

Wiele obiektów wybudowanych zostało w takich miejscach, w których nie ma fizycznej możliwości, aby doprowadzić sieć kanalizacyjną. Co w takim przypadku należałoby zrobić, aby można było w pełni legalnie odprowadzać ścieki? Czy jedynym rozwiązaniem jest stosowanie zbiorników asenizacyjnych? Czasami można wybrać opcję, która okazuje się o wiele skuteczniejsza.

Czytaj dalej »Legalne odprowadzanie ścieków bez sieci kanalizacyjnej

Wybór pompy ciepła

Planując stworzenie nowoczesnego systemu grzewczego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wszystkie nowinki z branży grzewczej. Ostatnimi czasy zaczęło się pojawiać całe mnóstwo świetnych urządzeń, które mogą okazać się wręcz strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o ogrzewanie naszych domów, budynków gospodarczych czy też obiektów przemysłowych.

Czytaj dalej »Wybór pompy ciepła

Wybieramy panele podłogowe do domu

Budowa domu to naprawdę poważna inwestycja, która niestety pochłania sporo gotówki. Jednak wszyscy, którzy mieli okazję stawiać swój wymarzony dom zgodnie potwierdzają, że najwięcej wydatków dotyczy i tak samego wykończenia domu. Kupno płytek, farb, klejów, gipsu czy paneli podłogowych to niestety duże wydatki. Dziś skupimy się na ostatniej z wymienionych pozycji. Wybierając panele podłogowe do naszego wymarzonego domu trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. 

Czytaj dalej »Wybieramy panele podłogowe do domu

Nowoczesne wersje odkurzaczy do mieszkań

Są takie czynności, za którymi zdecydowanie nie przepadamy, ale niestety wykonywać je musimy. W przypadku obowiązków domowych do takowych czynności zaliczyć można odkurzanie. Ciągnięcie za sobą ciężkiego odkurzacza wymaga nie tylko siły, ale również sprytu. Odkurzacz i dołączane do niego elementy mogą bowiem przy transporcie bardzo łatwo doprowadzić do porysowania drzwi, paneli czy innych elementów wyposażenia domów. Czy można więc zupełnie przestać przejmować się odkurzaniem w domach? Okazuje się, że tak!

Czytaj dalej »Nowoczesne wersje odkurzaczy do mieszkań

Odgrzybianie domu po zalaniu

Z racji tego, że zmieniające się warunki pogodowe w Polsce dość często doprowadzają do powodzi i podtopień to wiele osób ma problem z zalewanymi piwnicami. Nie trzeba wiele aby doprowadzić do zawilgocenia piwnicy a z czasem bardzo łatwo pojawić się w niej może grzyb. Czy można jakoś temu zapobiegać? Co należy zrobić gdy już dojdzie do zawilgocenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej »Odgrzybianie domu po zalaniu