Przejdź do treści

Blog

Ochrona przed uderzeniami piorunów

Zbliżające się lato to czas, w którym bardzo często pojawiać się mogą burze. Z reguły towarzyszą im wyładowania atmosferyczne, które mogą przynosić znaczne szkody w gospodarstwach domowych. Warto wiedzieć, że nie każda błyskawica, jaką dostrzegamy jest błyskawicą sięgającą ziemi. Wiele jest przypadków wyładowań nadziemnych i one z reguły nie stanowią dla nikogo zagrożenia. Jednak te doziemne już tak. W szczególności mogą one łatwo doprowadzić do uszkodzenia sprzętu AGD oraz RTV. Czy wiesz jak się chronić przed takimi wyładowaniami?

Czytaj dalej »Ochrona przed uderzeniami piorunów

Ocieplanie – styrodur czy styropian?

Jeśli jesteśmy na etapie budowania naszego wymarzonego domu to zapewne staniemy przed poważnym wyborem. Dotyczył on będzie wybierania materiału, którym można będzie ocieplić budynek. Od wielu już lat szczególnie chętnie korzysta się ze styropianu, który praktycznie zdominował branżę budowlaną. Jednak od jakiegoś czasu zaczęto stosować coraz częściej inne rozwiązania. Jednym z nich jest styrodur, o którym chcemy dziś opowiedzieć. Wyjaśnimy też podstawowe różnice między styrodurem a styropianem.

Czytaj dalej »Ocieplanie – styrodur czy styropian?

Czym jest biokominek i jakie są zalety jego używania?

Każdy z nas doskonale zna kominki w tradycyjnej wersji. Są to specjalne konstrukcje, w których najczęściej spalane jest drewno lub też odpowiedni rodzaj brykietu. Jednak warto wiedzieć, że od jakiegoś czasu dostępne w sprzedaży są także biokominki, które okazują się jeszcze lepszym rozwiązaniem. Poniżej przedstawiamy czym dokładniej są biokominki oraz wyjaśniamy jakimi materiałami opałowymi można ogrzewać domy z użyciem kominków w nowej wersji.

Czytaj dalej »Czym jest biokominek i jakie są zalety jego używania?

Odzyskiwanie wody deszczowej – czy to jest opłacalne?

Ostatnimi czasy dostrzegać można zjawisko zwiększenia opadów atmosferycznych w naszym kraju. Osoby posiadające wolnostojący dom często mają problem polegający na usuwaniu tzw. deszczówki z działki. Warto wiedzieć, że obecnie można skutecznie taką wodę wykorzystać i to do różnych celów. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące tego jak stworzyć przydomową instalację do pozyskiwania wody deszczowej. Wbrew pozorom koszty z tym związane nie muszą być wysokie.

Czytaj dalej »Odzyskiwanie wody deszczowej – czy to jest opłacalne?

Dom z drewna czy murowany?

Drewno to materiał, który w budownictwie nie ma sobie równych. Jest to dar natury, który był wykorzystywany do budowania różnych konstrukcji już wiele wieków temu. Obecnie trwają często spory między zwolennikami domów murowanych i tych, którzy doceniają wielkie zalety drewna. Dziś postaramy się opisać kilka podstawowych cech domów z drewna i wytłumaczymy podstawowe różnice między nimi a ich murowanymi odpowiednikami.

Czytaj dalej »Dom z drewna czy murowany?

Izolacja stropu z użyciem celulozy

Gdy mówi się na tematy dotyczące ocieplania domów to materiałem, jaki nam przychodzi na myśl już na samym początku jest styropian. Trzeba przyznać, że ten materiał do ocieplania nadaje się idealnie i przez ostatnie dziesięciolecia jego stosowanie było powszechne. Z biegiem lat zaczęto jednak tworzyć też inne rozwiązania, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze i przy tym efektywniejsze zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynków. Jednym z takich rozwiązań jest ocieplanie stropów celulozą, o czym będziemy chcieli dziś Państwu napisać. 

Czytaj dalej »Izolacja stropu z użyciem celulozy