Blog

Legalne odprowadzanie ścieków bez sieci kanalizacyjnej

Wiele obiektów wybudowanych zostało w takich miejscach, w których nie ma fizycznej możliwości, aby doprowadzić sieć kanalizacyjną. Co w takim przypadku należałoby zrobić, aby można było w pełni legalnie odprowadzać ścieki? Czy jedynym rozwiązaniem jest stosowanie zbiorników asenizacyjnych? Czasami można wybrać opcję, która okazuje się o wiele skuteczniejsza.

Czytaj dalej »Legalne odprowadzanie ścieków bez sieci kanalizacyjnej

Wybór pompy ciepła

Planując stworzenie nowoczesnego systemu grzewczego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wszystkie nowinki z branży grzewczej. Ostatnimi czasy zaczęło się pojawiać całe mnóstwo świetnych urządzeń, które mogą okazać się wręcz strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o ogrzewanie naszych domów, budynków gospodarczych czy też obiektów przemysłowych.

Czytaj dalej »Wybór pompy ciepła

Wybieramy panele podłogowe do domu

Budowa domu to naprawdę poważna inwestycja, która niestety pochłania sporo gotówki. Jednak wszyscy, którzy mieli okazję stawiać swój wymarzony dom zgodnie potwierdzają, że najwięcej wydatków dotyczy i tak samego wykończenia domu. Kupno płytek, farb, klejów, gipsu czy paneli podłogowych to niestety duże wydatki. Dziś skupimy się na ostatniej z wymienionych pozycji. Wybierając panele podłogowe do naszego wymarzonego domu trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. 

Czytaj dalej »Wybieramy panele podłogowe do domu

Nowoczesne wersje odkurzaczy do mieszkań

Są takie czynności, za którymi zdecydowanie nie przepadamy, ale niestety wykonywać je musimy. W przypadku obowiązków domowych do takowych czynności zaliczyć można odkurzanie. Ciągnięcie za sobą ciężkiego odkurzacza wymaga nie tylko siły, ale również sprytu. Odkurzacz i dołączane do niego elementy mogą bowiem przy transporcie bardzo łatwo doprowadzić do porysowania drzwi, paneli czy innych elementów wyposażenia domów. Czy można więc zupełnie przestać przejmować się odkurzaniem w domach? Okazuje się, że tak!

Czytaj dalej »Nowoczesne wersje odkurzaczy do mieszkań

Odgrzybianie domu po zalaniu

Z racji tego, że zmieniające się warunki pogodowe w Polsce dość często doprowadzają do powodzi i podtopień to wiele osób ma problem z zalewanymi piwnicami. Nie trzeba wiele aby doprowadzić do zawilgocenia piwnicy a z czasem bardzo łatwo pojawić się w niej może grzyb. Czy można jakoś temu zapobiegać? Co należy zrobić gdy już dojdzie do zawilgocenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej »Odgrzybianie domu po zalaniu

Praktyczne akcesoria do każdego domu

Każdy z nas stara się ułatwiać sobie życie tak bardzo jak to tylko możliwe. Często okazuje się to możliwe dzięki odpowiednim akcesoriom. Jeśli jesteśmy na etapie budowania lub też urządzania naszego nowego domu to warto od początku stawiać na najróżniejsze dodatki, które uczynią nasze życie łatwiejszym. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na takie dodatki, których nie da się zamontować po jakimś czasie gdy już remont będzie ukończony.

Czytaj dalej »Praktyczne akcesoria do każdego domu

Materiały do ogrzewania domów

Gdy przychodzi jesień czy też koniec lata to powoli zaczynamy zastanawiać się nad tym, jakie materiały opałowe wybrać do naszych domów. Mimo tego, że zimy w Polsce nie należą do bardzo mroźnych to jednak może się okazać, że nawet we wrześniu będziemy zmuszeni do używania systemów grzewczych. Czy jesteśmy zmuszeni do tego, aby nasze domy ogrzewać z użyciem węgla lub też drewna? Okazuje się, że mamy całą gamę możliwości związanych z wyborem kalorycznego opału.

Czytaj dalej »Materiały do ogrzewania domów

Problemy z owadami w domach – Jak sobie z tym radzić?

Wielu z nas marzy o tym, aby wybudować sobie mały drewniany domek na wsi. Scenariusz związany z mieszkaniem w takim domu może wydawać się wręcz idyllą. Jednak są też pewne niedogodności z tym związane. Każdy, kto kiedykolwiek miał możliwość zamieszkania na wsi ten wie jak dużym problemem bywają owady, które zamieszkują okoliczne łąki, bagna czy tereny wilgotne znajdujące się przy akwenach. W czasie lata hordy krwiożerczych komarów i meszek mogą atakować nasze domy szukając w nich pożywienia oraz schronienia. Warto więc wiedzieć o dostępnych opcjach, które pozwalają na zwalczanie takowych insektów. Poniżej przedstawionych zostanie kilka rozwiązań, które w większym lub mniejszym stopniu mogą sprawdzić się w naszych domach.Czytaj dalej »Problemy z owadami w domach – Jak sobie z tym radzić?