Przejdź do treści

Blog

W co warto inwestować?

Inwestowanie jest jednym z najlepszych sposobów na pomnożenie swojego kapitału w dłuższej perspektywie czasowej. Na rynku istnieje bardzo dużo opcji. W tym artykule przedstawimy kilka popularnych form inwestowania i omówimy, dlaczego warto je rozważyć oraz na co zwrócić uwagę.

Dowiedz się więcej »W co warto inwestować?

Jakie czynniki wpływają na ceny na rynku nieruchomości?

Ceny na rynku nieruchomości są od lat tematem dyskusji. Szczególnie teraz, kiedy inflacja dotknęła każdą gałęź gospodarki, a wartość nieruchomości poszła diametralnie w górę. Ci, co mają własne mieszkanie w centrum miasta lub duży dom mogą się cieszyć – to przecież tak, jakby wygrali na loterii. Aktualnie posiadanie na własność nieruchomości jest marzeniem wielu Polaków. Każdy przecież chciałby mieć swoje, i tylko swoje, cztery kąty oraz nie musieć się męczyć z wynajmem, którego ceny analogicznie też poszły w górę. Gdy słyszymy o ogromnych cenach mieszkań, zdaje nam się zastanawiać – skąd one się biorą? Zgromadziliśmy dzisiaj dla Was listę najważniejszych czynników, jakie wpływają na ceny na rynku nieruchomości.

Dowiedz się więcej »Jakie czynniki wpływają na ceny na rynku nieruchomości?

Od czego zależy wartość nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości może być atrakcyjną formą lokowania kapitału, ale wymaga ono dokładnego zrozumienia działanie rynku oraz świadomości jego zmienności. Istnieje wiele czynników, wpływających na wartość nieruchomości. Zapoznanie się z nimi umożliwia świadome ulokowanie kapitału, co może skutkować sporymi zyskami. W poniższym artykule przedstawimy kilka kwestii, które wpływają na wartość nieruchomości.

Dowiedz się więcej »Od czego zależy wartość nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości – wady i zalety

W ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych form inwestowania swojego kapitału są nieruchomości. Wiąże się to z tym, że nieruchomości, w przeciwieństwie do wielu innych aktywów, są trwałym, realnym towarem, a do tego ich wartość zazwyczaj rośnie wraz z upływem czasu. Niemniej jednak, jak w przypadku każdej inwestycji, inwestowanie w nieruchomości wiąże się z pewnym ryzykiem. Z tego powodu przed zadecydowaniem o podjęciu się takiego przedsięwzięcia warto uważnie zapoznać się z wszystkimi wadami i zaletami. Pozwoli to maksymalnie zmniejszyć ryzyko straty.

Dowiedz się więcej »Inwestowanie w nieruchomości – wady i zalety

Nieruchomości oczami klienta – co brać pod uwagę wybierając swoje cztery ściany?

Wiele osób skupia się na tym, aby jak najlepiej wybrać nieruchomość, która w przyszłości będzie mogła zostać sprzedana z zyskiem. Taka inwestycja jest zdecydowanie bardzo korzystna, jednak na czym powinniśmy się skupiać, chcąc wybrać swój własny dom do codziennego mieszkania? Podpowiadamy.

Dowiedz się więcej »Nieruchomości oczami klienta – co brać pod uwagę wybierając swoje cztery ściany?