Blog

Nowoczesne wersje odkurzaczy do mieszkań

Są takie czynności, za którymi zdecydowanie nie przepadamy, ale niestety wykonywać je musimy. W przypadku obowiązków domowych do takowych czynności zaliczyć można odkurzanie. Ciągnięcie za sobą ciężkiego odkurzacza wymaga nie tylko siły, ale również sprytu. Odkurzacz i dołączane do niego elementy mogą bowiem przy transporcie bardzo łatwo doprowadzić do porysowania drzwi, paneli czy innych elementów wyposażenia domów. Czy można więc zupełnie przestać przejmować się odkurzaniem w domach? Okazuje się, że tak!

Czytaj dalej »Nowoczesne wersje odkurzaczy do mieszkań

Odgrzybianie domu po zalaniu

Z racji tego, że zmieniające się warunki pogodowe w Polsce dość często doprowadzają do powodzi i podtopień to wiele osób ma problem z zalewanymi piwnicami. Nie trzeba wiele aby doprowadzić do zawilgocenia piwnicy a z czasem bardzo łatwo pojawić się w niej może grzyb. Czy można jakoś temu zapobiegać? Co należy zrobić gdy już dojdzie do zawilgocenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej »Odgrzybianie domu po zalaniu

Praktyczne akcesoria do każdego domu

Każdy z nas stara się ułatwiać sobie życie tak bardzo jak to tylko możliwe. Często okazuje się to możliwe dzięki odpowiednim akcesoriom. Jeśli jesteśmy na etapie budowania lub też urządzania naszego nowego domu to warto od początku stawiać na najróżniejsze dodatki, które uczynią nasze życie łatwiejszym. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na takie dodatki, których nie da się zamontować po jakimś czasie gdy już remont będzie ukończony.

Czytaj dalej »Praktyczne akcesoria do każdego domu

Materiały do ogrzewania domów

Gdy przychodzi jesień czy też koniec lata to powoli zaczynamy zastanawiać się nad tym, jakie materiały opałowe wybrać do naszych domów. Mimo tego, że zimy w Polsce nie należą do bardzo mroźnych to jednak może się okazać, że nawet we wrześniu będziemy zmuszeni do używania systemów grzewczych. Czy jesteśmy zmuszeni do tego, aby nasze domy ogrzewać z użyciem węgla lub też drewna? Okazuje się, że mamy całą gamę możliwości związanych z wyborem kalorycznego opału.

Czytaj dalej »Materiały do ogrzewania domów

Problemy z owadami w domach – Jak sobie z tym radzić?

Wielu z nas marzy o tym, aby wybudować sobie mały drewniany domek na wsi. Scenariusz związany z mieszkaniem w takim domu może wydawać się wręcz idyllą. Jednak są też pewne niedogodności z tym związane. Każdy, kto kiedykolwiek miał możliwość zamieszkania na wsi ten wie jak dużym problemem bywają owady, które zamieszkują okoliczne łąki, bagna czy tereny wilgotne znajdujące się przy akwenach. W czasie lata hordy krwiożerczych komarów i meszek mogą atakować nasze domy szukając w nich pożywienia oraz schronienia. Warto więc wiedzieć o dostępnych opcjach, które pozwalają na zwalczanie takowych insektów. Poniżej przedstawionych zostanie kilka rozwiązań, które w większym lub mniejszym stopniu mogą sprawdzić się w naszych domach.Czytaj dalej »Problemy z owadami w domach – Jak sobie z tym radzić?

Jakie systemy grzewcze wybrać do domu?

Budowanie własnego domu to bez dwóch zdań dość poważna inwestycja. Dla większości z nas jest to zdecydowanie największy wydatek w życiu. Samo postawienie ścian czy stworzenie poszycia dachowego to jednak nie wszystko. Oprócz tego konieczne jest także wykończenia wnętrza naszych domów oraz stworzenie niezbędnej instalacji. Większość z nas jako jedną z pierwszych instalacji tworzy instalacje grzewcze. Żyjąc w klimacie umiarkowanym nie ma innej opcji jak korzystanie z systemów grzewczych przez kilka miesięcy w ciągu roku. Branża grzewcza jednak rozwija się niezwykle szybko. W związku z tym wciąż tworzy się wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają ogrzewać wnętrza naszych pomieszczeń. Czytaj dalej »Jakie systemy grzewcze wybrać do domu?

Czym ocieplać nasze domy?

Lato to czas gdy można przeprowadzić wiele prac budowlanych czy remontowych w naszych domach i budynkach gospodarczych. Każdy, kto z jakiegoś powodu zaniedbał stworzenia warstwy termoizolacyjnej w budynku może właśnie latem pomyśleć o jej stworzeniu. Tutaj jednak rodzi się pytanie: Czym dokładnie ocieplać nasze domy, aby osiągnąć najlepszy efekt. Trzeba już na samym początku zaznaczyć, że możliwości związanych z ocieplaniem jest naprawdę mnóstwo. Niektórzy preferują starsze rozwiązania, a jeszcze inni stawiają na pójście z duchem czasu i zainwestowanie w materiały, które dopiero niedawno pojawiły się na rynku.Czytaj dalej »Czym ocieplać nasze domy?

Wybór paneli fotowoltaicznych do domów

Obecnie sporo się mówi na temat metod pozyskiwania energii elektrycznej. W zasadzie to jest tak, że jeśli tylko chcemy to bez większych problemów możemy samodzielnie wytwarzać mnóstwo prądu…w naszym domu. Do tego zadania wykorzystać można turbiny wiatrowe lub też panele słoneczne. Zdecydowanie większym uznaniem i popularnością cieszą się te drugie. Panele fotowoltaiczne występują jednak w kilku wersjach. W związku z tym wybór właściwych paneli może być dość trudnym zadaniem, dla tych osób, które o fotowoltaice nie mają zielonego pojęcia. Warto więc najpierw nakreślić to, jaka jest zasada działania paneli fotowoltaicznych.

Czytaj dalej »Wybór paneli fotowoltaicznych do domów

Najlepsze metody ocieplania domów

Od dawna wiadomo jak ważną kwestią jest odpowiednie ocieplanie budynków mieszkalnych. Również niektóre rodzaje budynków przemysłowych wymagają tego aby stworzyć w nich dobrą termoizolację. Trzeba tylko wiedzieć jakie są dostępne techniki oraz materiały, którymi warto by było budynek ocieplać. Na ten moment szczególnie chętnie korzysta się nowych technologii. Dzięki nim można ocieplić budynek niezwykle efektywnie, przy małym nakładzie pracy oraz przy dość małych wydatkach z tym związanych.

Czytaj dalej »Najlepsze metody ocieplania domów