Przejdź do treści

Jakie cechy charakteru należy mieć, aby móc osiągnąć sukces w nieruchomościach?

Nieruchomości są trudnymi kawałkami chleba, które mimo swojej opłacalności nie są dedykowane wszystkim. Obracanie nimi na rynku jest możliwe tylko wtedy, gdy ma się odpowiednie zaplecze. Pomagają w tym cechy osobowości. Na jakie należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy.

Bystrość, czyli umiejętność szybkiego podejmowania decyzji

Bystrzy inwestorzy to skuteczni inwestorzy. Szczególnie w dzisiejszych czasach, czas odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o jakiekolwiek ogłoszenia w sprawie nieruchomości. Wiele osób masowo wykupuje je, nawet w przeciągu kilku dni, gdy dostrzegą ogłoszenie.

Właśnie dlatego należy nauczyć się szybko podejmować decyzje, aby nikt nie mógł zabrać nam szansy na wzbogacenie się sprzed naszego nosa. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby wybierać te ogłoszenia, które są tego warte. Nie jest to proste, szczególnie wtedy, gdy pracuje się pod presją czasu, a autorzy ogłoszenia raczej nie śpieszą się z odpowiedzią.

Cierpliwość, czyli umiejętność poczekania na lepszą ofertę

Impulsywność w branży nieruchomości nie jest dobrą cechą. Znacznie lepszą jest cierpliwość, która pozwala analizować, obserwować i przeczekać okres, w którym oferta posiada zawyżoną wartość. Jest to częste zjawisko, które ma za zadanie pozwolić zyskać sprzedawcom większą ilość pieniędzy. Zazwyczaj osoby niedoświadczone decydują się na takie ogłoszenia.

Nie można jednak zapomnieć także o tym, że w branży nieruchomości czasami warto poczekać na inną, lepszą ofertę, nawet jeśli ma to zająć kilka kolejnych tygodni lub nawet miesięcy. Czasami możemy otrzymać taką promocję, która zrekompensuje nam stracony czas.

Spostrzegawczość, czyli umiejętność przechwycenia “drobnostek”

Każda nieruchomość różni się od siebie, nie tylko samą ceną, ale również wyglądem. Czasami te tańsze oferty mogą skrywać prawdziwego konia trojańskiego, czyli prac, które będziemy musieli wykonać, aby budynek mógł zostać zamieszkany.

Najczęściej będą to drobnostki, takie jak pęknięcia na ścianie, ale także drobne przekrzywienie podłogi. W praktyce może okazać się to poważną usterką, która nie tylko jest czasochłonna, ale również kosztowna.

Komunikatywność, czyli umiejętność negocjacji

W wielu przypadkach komunikatywność ułatwia także negocjowanie ceny, która zawsze jest ruchoma, jeśli chodzi o nieruchomość. Warto wtedy pytać, rozmawiać oraz przekazywać swoje uwagi w taki sposób, aby sprzedający mógł przychylić się nad naszą prośbą.

Oczywiście wymaga to odpowiedniego wyczucia oraz umiejętności prowadzenia dialogu na bazie własnego doświadczenia. Szybko można zrazić do siebie osoby, które wykrywają w naszych intencjach jedynie własną korzyść.

Dobry negocjator z pewnością odnajdzie się na rynku nieruchomościami. Wie on, jak podejść do drugiego człowieka i zachęcić go do zmiany swojego zdania. W tym celu należy znać przynajmniej podstawy budownictwa, aby sensownie argumentować swoje spostrzeżenia. Warto o tym wiedzieć.

Rynek nieruchomościowy to skomplikowana przestrzeń, która nie jest dla każdego. Warto o tym wiedzieć i jak najlepiej przygotować się do całego procesu kupna i sprzedaży. Pomagają w tym liczne cechy, które ułatwiają prowadzenie negocjacji, ale także przechwytywania jakichkolwiek uszczerbków, które mogą narazić nas na dodatkowe koszty.

Bardzo dobrą cechą w tej branży jest umiejętność podejmowania szybkich decyzji, które przy okazji zostaną sprawnie przeanalizowane. Dzięki temu zyska się najlepszą ofertę, która przyniesie duży zysk.