Przejdź do treści

Zarządca nieruchomości

Na rynku pojawia się coraz więcej nieruchomości, zarówno mieszkalnych, jak i usługowych. Rynek nieruchomości zapełnia się bowiem w zatrważającym tempie. Co za tym idzie coraz większym zainteresowaniem cieszy się zawód zarządcy nieruchomościami. Warto odpowiedzieć sobie zatem na pytanie, kim jest zarządca nieruchomości. Do jego zadań należy przede wszystkim prowadzenie i nadzorowanie obsługi nieruchomości, ale także doradzanie w zakresie zarządzania i prowadzenia działań zmierzających do zachowania nieruchomości w stanie niepogorszonym. Aby zostać zarządcą niezbędne jest uzyskanie odpowiedniej licencji, dla uzyskania którego niezbędne jest złożenie egzaminu.

Dzięki licencjonowaniu regulowany jest rynek zarządców nieruchomościami, co daje ich klientom pewność, że świadczone przez nich usługi są wysokiej jakości. Do jej zdobycia mogą okazać się przydatne szkolenia z zarządzania nieruchomościami. W internecie można znaleźć takich szkoleń bardzo dużo, w różnych cenach i w różnym wymiarze godzinowym. Szkolenia oferują kompleksowe przygotowanie do pełnienia funkcji zarządcy nieruchomości. Kursanci podczas kursów poznają aspekty prawne zarządzania nieruchomościami. Dowiedzą się jakie zgodnie z prawem będą mieli prawa i obowiązki wykonując ten zawód. Mają oni również szanse zapoznać się z kwestiami ekonomicznymi zarządzania nieruchomościami, takimi jak chociażby sposoby naliczania czynszu. Zarządca nieruchomości powinien posiadać również podstawową wiedzę z zakresu budownictwa i procesu inwestycyjno-remontowego, dlatego większość kursów oferuje w swoim programie również takie zagadnienia.

Coraz bardziej potrzebne są zarządcom umiejętności miękkie, aby móc przedzierać się pośród konkurencji na rynku nieruchomości. Firmy szkoleniowe zatem uwzględniają w programie szkolenia z zarządzania nieruchomościami zdobywanie umiejętności miękkich. Skupiają się oni na takich zagadnieniach jak budowanie relacji z właścicielami nieruchomości, najemcami czy firmami remontowymi. Zaplecze szkoleniowe jest bardzo szerokie i pozwala dogłębnie przygotować się przyszłym zarządcom do wykonywania zawodu. Konkurencja jest bowiem duża, dlatego każda nowa zdobyta umiejętność może dawać szansę na nowych klientów. Rynek nieruchomości daje dużo możliwości, z których osoby szukające możliwości zarobku chętnie korzystają, rozpoczynając swoją karierę jako zarządca nieruchomości.