Przejdź do treści

Dlaczego warto inwestować w złoto inwestycyjne?

Złoto towarzyszy ludzkości od wielu lat. Zazwyczaj jednak jest ono naszym przyjacielem w postaci biżuterii, którą nosimy na co dzień. Warto jednak bliżej poznać złoto inwestycyjne, którego być może nie zabierzemy ze sobą na imprezy, jednak w niedalekiej przyszłości może dać nam wiele korzyści finansowych.

Złoto inwestycyjne – stabilność cen

Złoto inwestycyjne jest surowcem, który przede wszystkim wyróżnia się stabilną ceną. Jest ona uwarunkowana głównie faktem, że na giełdzie utrzymuje cały czas swoją tendencję wzrostową nawet  wtedy, gdy wokół mamy do czynienia z inflacją lub konfliktami.

Złoto zawsze jest w cenie, ponieważ jego wydobycie jest ograniczone. To materiał, który ukryty jest głęboko w ziemi, a jego zapasy kiedyś się skończą. W ten sposób kupując je, można mieć pewność, że za kilka lat będzie można je sprzedać ze znaczącym zyskiem.

Złoto inwestycyjne – doskonała inwestycja dla początkujących

Złoto inwestycyjne jest również bardzo dobrym surowcem szczególnie dla osób, które z inwestowaniem nigdy nie miały do czynienia. Jednocześnie nie muszą one bać się, że popełnią błąd, który będzie ich słono kosztować.

Złoto nie tylko utrzymuje swoją wartość wzrostową, ale również nawet chwilę po zakupie, można sprzedać je drożej lub w ten samej cenie. Ryzyko zawsze zostaje zminimalizowane do zera.

Kiedy można spodziewać się największych zysków ze złota?

Złoto inwestycyjne wymaga przede wszystkim cierpliwości. Jeśli chcemy zarobić korzystną sumę pieniędzy, to powinniśmy mieć świadomość, że potrzeba nawet kilku lat, aby móc otrzymać godne wynagrodzenie. Złoto, podobnie jak nieruchomości, zwiększa swoją wartość z każdym rokiem. Plusem w jego posiadaniu jest fakt, że niezależnie od tego, co dzieje się dookoła, możemy je mieć w fizycznej formie. Nie jest to na przykład pieniądz cyfrowy, z którym moglibyśmy mieć problem wtedy, gdy na przykład banki będą miały problem z łącznością.

Złoto zazwyczaj przechowuje się w sejfach oraz miejscach dobrze ukrytych. W ten sposób można mieć pewność, że nie trafi ono w niepowołane ręce.

Jak rozpoznać oryginalne złoto?

Ważnym elementem, na który warto zwracać uwagę podczas kupna złota, jest jego oryginalność. Podrobiony surowiec może nie być wart nawet ¼ jego ceny. W ten sposób musimy wyposażyć się na przykład w wagę jubilerską, suwmiarkę oraz wagę magnetyczną.

Prawdziwe złoto odpycha od siebie magnez oraz w miarę dobrze przewodzi prąd. Dodatkowo wydaje charakterystyczny dźwięk, który możemy rozpoznać, sugerując się częstotliwością drgań. Pomoże w tym specjalna aplikacja w telefonie.

Prawdziwe złoto ma również na swojej powierzchni napis, który jest czytelny dla każdego. Jakiekolwiek niedociągnięcia oraz problemy z odczytaniem wartości mogą sugerować sfałszowany surowiec.

Gdzie można kupić złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne z pewnością nie powinniśmy kupować u przypadkowych osób, którzy ogłaszają sztabki na przykład przez Internet. Zawsze powinny być to sprawdzone miejsca, takie jak mennica oraz kantor. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy złoto jest oryginalne, możemy udać się do jubilera, który wyposażony jest w odpowiednie przedmioty, które służą do sprawdzenia oryginalności.

Mennica będzie jednak najlepszym miejscem do tego, aby móc kupić złoto inwestycyjne w dobrej cenie. Złoto możemy kupić w Mennicy Polskiej np. za pośrednictwem serwisu transakcyjnego banku PKO. Jednocześnie każda osoba będzie pewna, że surowiec pochodzi z legalnego źródła.

Warto inwestować w złoto inwestycyjne, ponieważ jest to surowiec o stabilnej cenie, który z biegiem lat nabiera swojej wartości nawet mimo inflacji.

Zainteresowany? Więcej o procesie inwestowania w złoto przeczytasz tutaj.